Zákaznická podpora:792 365 395info@termihracky.cz
Měna
CZK

Zábava - je pro naše děti nezbytná?

 

Zábava je velmi často spojována pouze s aktivitami prováděnými za účelem hry. Mezitím je základem všech vzdělávacích a výchovných interakcí při práci s dětmi. Není náhodou, že se předškolnímu věku říká věk hry.

Hra je základní lidská činnost, která napomáhá jejímu všestrannému rozvoji. Od 4 měsíců věku si dítě začíná hrát s prsty. První imitace se objevují kolem 10. měsíce. Dítě sleduje pohyby dospělých a snaží se je napodobit.

 

Ve věku 2 let začínají hrát stavebnicové aktivity v činnosti dětí důležitou roli. Předškolní věk je obdobím velmi intenzivního rozvoje dětské hry.

Začíná také hrát velmi důležitou sociální roli, protože ve věku 3-4 let si děti začínají hrát navzájem, a ne bok po boku, jak tomu bylo doposud.

V předškolním vzdělávání rozlišujeme hry s doprovodem, jako jsou didaktické a hudebně-pohybové hry. Jedná se o hry se specifickými pravidly a prováděné pod dohledem starší osoby.

Stavebnice WAFLE MINI PASTEL 500 dílků 6

Druhou skupinu tvoří „svobodné“ hry, jako jsou manipulativní hry prováděné spontánně a bez účasti dospělého. Rodiče tento typ činnosti často považují za neúčinný a dokonce zbytečný. Jeho role v rozvoji kreativity a budování sociálních vztahů je však neocenitelná. Je to z nějakého důvodu jedna z nejoblíbenějších volnočasových aktivit pro mladší děti.

Kostky WAFFLE MICRO 230 dílků

Každá hra dítěte má pozitivní vliv na jeho vývoj. V závislosti na typu prováděných akcí rozvíjí: vnímání, kognitivní funkce, motoriku, učí, jak se řídit pravidly a fungovat ve skupině, a usnadňuje vyjádření emocí.

Je třeba si uvědomit, že dítě se učí hrou a mělo by to být jeho hlavní činností. Doba věnovaná hrám není nikdy promarněný čas.

 

 

Autor: pedagog Klaudia Sokołowska-Baryś

Zdroj: Marioinex Edukacja

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení