Zákaznická podpora:792 365 395info@termihracky.cz
Měna
CZK

Autosedačky 0-13 kg

Nejprodávanější

Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca navy
 
1 729 Kč
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca turquoise
 
1 649 Kč
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca beige
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca beige
Skladem. (>5 ks)
CAMINI-900
 
1 729 Kč
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca black
 
1 729 Kč
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca grey
 
1 729 Kč
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca black
 
1 729 Kč
6 položek celkem
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca navy
1 729 Kč
I6302007
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca turquoise
1 649 Kč
I301970
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca beige
1 729 Kč
CAMINI-900
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca black
1 729 Kč
I302281
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca grey
1 729 Kč
I301994
Autosedačka-vajíčko CAMINI Musca black
1 729 Kč
I301987

Pro kojence si musíte vybrat autosedačku z prvního hmotnostního rozmezí, tzv skupina 0 (0-10 kg) nebo 0+ (0-13 kg). Skupina 0+ je rozšíření skupiny 0, zavedené výrobci autosedaček po testech, které prokázaly, že dítě by mělo být přepravováno co nejdéle proti směru jízdy. Doporučujeme autosedačku 0+ pro nově narozené děti, kterou lze používat přibližně do 15 měsíců věku. Délka používání bude záviset na hmotnosti a výšce dítěte.

 Kojenecké autosedačky nám můžou připomínat slupku ořechu, kolébkou, dětským nosičem (mají také takovou funkci). Dítě v nich jezdí v poloze nakloněné, v autosedačce směřující dozadu.

 Při výběru stojí za to věnovat pozornost posouzení autosedačky v nezávislých nárazových testech prováděných například německým ADAC. Je také třeba věnovat pozornost certifikátům - ať už jsou v souladu s evropskými normami a standardy i-Size.

 Dítě nemůže samo držet hlavičku, protože je větší a těžší než zbytek těla. Uvědomme si to pokaždé, když vyzvedneme své dítě (pamatujte - vždy držíme hlavu). Představuje asi 25% tělesné hmotnosti. Současně jeho páteř, šlachy a podpůrné svaly ještě nejsou plně formované a silné. Proto stojí za to zvolit autosedačku se speciální tvarovanou vložkou a / nebo polštářem obklopujícím hlavu.

 Proto jsou nejmenší autosedačky, tj. autosedačky ve váhové třídě 0-10 kg, vždy namontována ve směru jízdy, tj. V nejbezpečnější možné poloze pro cestujícího. Většina nebezpečných dopravních nehod je čelní. Instalace sedačky odvrácená od směru jízdy znamená, že během srážky je naše dítě „přitlačeno“ na sedadlo akceleračními silami, není z něj vytrženo. Právě toto „přitlačení“ dítěte do sedačky chrání jeho slabý krk před náhlým trhnutím hlavy. Pouze poloha proti směru jízdy je schopna kompenzovat účinky nárazu automobilu, takže sílu nárazu absorbují záda dítěte, nikoli krk a hlava. Jen málo lidí ví, že tyto sklopné dětské sedačky vděčí za svůj tvar a funkci sedadlům astronautů, které se vědci pokusili vytvořit nejbezpečnějšími sedadly k přežití raketového startu. Podívejte se na hodnocení autosedaček 0-10 kg.

Autosedačka 0-10

 Kosterní systém dítěte se vyvíjí dlouho, až do puberty. Boky i kosti novorozence jsou křehké a nestabilní. Pánev ještě není zcela vytvořena, kosti jsou pohyblivé. Jsou to právě kyčelní výstupky, které „drží“ bezpečnostní pásy dospělého. Vývojové rozdíly mezi kojencem a dospělým nám opět ukazují, jak důležité je přizpůsobit sedačku batoleti.

 Standardně je dítě přepravováno v poloze nakloněné. Některé modely umožňují rozložení sedačky do polohy vleže, což zvyšuje pohodlí dítěte, aniž by to ovlivnilo jeho bezpečnost.

 Sedačku budeme moci používat také tak, že ji připevníme k rámu kočárku. Proto stojí za to zakoupit vhodné adaptéry, které usnadní cestování s batoletem. Věnujte pozornost tomu, zda má daný model Stínící stříšku s UV filtrem, který chrání vaše dítě před sluncem při cestování v kočárku.

Isofix - co to je?

 Systém ISOFIX je metoda pevného připevnění sedadla ve vozidle bez nutnosti použití tříbodového bezpečnostního pásu. Jednoduše řečeno - jedná se o kovové háčky ve tvaru písmene U, které jsou umístěny v mezeře mezi opěradlem a polštářem zadního sedadla. Sestava spočívá v zasunutí sedla a připojení háčků (systém klik-klik).

 ISOFIX byl propagován na konci 90. let a od roku 2012 je standardní výbavou všech automobilů vyráběných v Evropské unii. Díky systému Isofix nemusíme pokaždé zapínat bezpečnostní pásy, abychom mohli sedačku správně instalovat. Systém nám ušetří čas při častém cestování s dítětem a také eliminuje možnost nesprávné instalace sedačky v autě. Autosedačka 0-10 je dobrým výrobkem pro první rok života dítěte. Viz také kategorie 0-18 autosedaček.