Zákaznická podpora:792 365 395info@termihracky.cz
Měna
CZK

Víme, jak vybrat to nejlepší dětské chodítko! Zjistěte, na co si dát pozor

Chodítko pro děti je nezbytnou součástí vývoje dítěte. Na trhu je ale tolik produktů, že může být těžké vybrat to nejlepší. Navíc, špatný výběr pomůcky může být pro vaše dítě nebezpečný. 

Níže uvádíme několik tipů, jak vybrat dětské chodítko, které splňuje bezpečnostní normy, nestojí mnoho a plní funkci, kterou potřebujete.

Proč dítěti pořídit chodítko

Dětské chodítko je zařízení pro děti, které se staví na nohy a začínají dělat první krůčky. Chodítko pomáhá dětem samostatně chodit, a zároveň je chrání před narážením do věcí.

Pomůcka má kolečka, která se při tlačení dopředu pohybují, ale když se netlačí, volně se otáčejí – dítě se tak může snadno rozhlížet po okolí.

Jaké další funkce chodítko plní:

 • je bezpečné
 • pomáhá rozvíjet motorické dovednosti
 • učí držení těla
 • zlepšuje rovnováhu
 • posiluje svaly
 • usnadňuje přemisťování
 • pomáhá zlepšovat socializační dovednosti
 • rozvíjí kognitivní schopnosti

Kdy začít dětské chodítko používat

Nejdůležitější je, abyste chodítka nepoužívali dříve, než je dítěti alespoň 6 měsíců a dokáže si podepřít hlavu. 

Před koupí chodítka je vhodné poradenství s pediatrem, kterého dítě navštěvuje. Lékař vám dá cenné rady, a zároveň vás seznámí s možnými riziky používání chodítka.

Je také důležité dbát na to, aby se chodítko nenacházelo v prostoru, kde jsou schody nebo schůdky.

chlapec-choditko-termihracky

zdroj: termihracky.cz

Na co dbát při výběru chodítka pro děti

Před tím, než dítěti chodítko pořídíte, ujistěte se, zda splňuje níže uvedené požadavky. 

 •  Je bezpečné? Zjistěte, zda chodítko nemá nějaké ostré hrany nebo rohy. Vždy hledejte chodítko, které má zaoblené hrany a bezpečnostní zámky. Chodítka by neměla obsahovat ani žádné visící ozdoby. 
 • Má nastavitelnou výšku? Většinu chodítek koupíte s možností nastavení různé výšky, abyste je mohli přizpůsobit tomu, jak vaše dítě roste. Tato funkce pomáhá dítěti udržovat jeho nožky ve stálém kontaktu se zemí, zatímco se učí samostatně udržovat rovnováhu. Jeho kostra se tak nedeformuje a není zbytečně zatěžována.
 • Obsahuje bezpečnostní prvky? Například automatická brzda nebo úchytný mechanismus mohou zabránit přejetí chodítka přes schod nebo práh. Budete si tak jistí, že dítě ze schodů nespadne a neopustí místnost, ve které chcete, aby bylo.
 • Je správně veliké? Chodítko by mělo být dítěti tak akorát. Před jeho koupí zjistěte, zda je pro vaši ratolest vhodné svou šířkou i výškou.
 • Je odolné? Zamyslete se nad tím, jak často bude vaše dítě chodítko používat, a snažte se pořídit takové, které něco vydrží. Možná budete nuceni na začátku více zainvestovat do kvalitní pomůcky, ale později vám to ušetří peníze, protože nebudete chodítko muset měnit.
 • Je zábavné? Vašemu děťátku by se mělo v každém případě chodítko líbit a mělo by ho bavit. Dnes se vyrábí široká škála chodítek, která vydávají zvuky a obsahují komponenty, jako jsou například zvířátka nebo tlačítka.
 • Plní více funkcí? Na trhu se můžete setkat s takzvanými „dětskými chodítky 3v1“, která je možné rozložit a použít několika způsoby. Mimo chodítko může taková pomůcka plnit funkci vzdělávací podložky nebo závěsného panelu.
 • Splňuje podmínky pro daný věk dítěte? Dětská chodítka pro nejmenší jsou vyráběna pro děti od 6 měsíců. Můžete se ale také setkat s chodítky pro děti od 1 roku. Každá pomůcka je vyrobena s funkcemi, určenými pro děti v konkrétním věku, proto není vhodné při nákupu chodítka věk dítěte zanedbat.

stojici-dite-detske-choditko

zdroj: termihracky.cz

 

 

Nejlepší dětské chodítko je takové, které je stabilní, svou výškou i šířkou odpovídá dítěti, které obsahuje bezpečnostní prvky a vypadá pro dítě lákavě a zajímavě.

Doporučujeme vám zakoupit nové chodítko a vyhnout se nákupům v bazarech, kde možná najdete o něco levnější produkty, které ale nemusí splňovat povinné bezpečnostní požadavky a mohou být pro vaše dítě nebezpečné. 

Investujte moudře a zajistěte svému dítěti pohodlí, bezpečí, rozvoj a spoustu zábavy.